Klubovny
Ubytování

V případě zájmu o zapůjčení kluboven pro výpravu, týmovku, kurz nebo podobnou akci kontaktujte br. Ladislava Pražáka - Motáčka - vůdce střediska na čísle 776 264 926 nebo mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Akci je vhodné domluvit alespoň 1 měsíc dopředu.

Cena je 25 Kč/osoba/noc + eneregie (elektřina; plyn - vaření, topení; zpravidla 10 kč/jednotka)

Těšíme se na Vás!

Naše klubovny

Areál kluboven vznikl v 60. letech při výstavbě sídliště Labská Kotlina II jako stavební zázemí. V letech 1968-70 zde po obnově Junáka sídlilo 6. středisko Rybárny. Po zákazu Junáka zde sídlila Pionýrská skupina. Od roku 1990 zde opět sídlí skauti.

Náš "skauťák" se skládá ze dvou budov - Starého a Nového skauťáku.

Starý skauťák

budova pochází z 60. let, nachází se zde

• klubovna 24. oddílu
  • velká "středisková klubovna" - zde se konají besídky a velká setkání
  • klubovny Roverů a Skautů 4. oddílu
  • sociální zařízení
Nový skauťák

Druhá budova je z let 1994-5 a je kromě schůzek využíván pro ubytování. Najdete zde:

• klubovny světlušek a skautek 4. oddílu
  • klubovnu Oldskautů - využívanou i pro zasedání KRJ
  • vybavenou kuchyňku - využívanou pro zasedání ORJ a střediskové rady
  • ubytovací půdu s matracemi
  • sociální zařízení

Celý areál je elektrifikován, vytápění je pomocí plynových kamen v každé klubovně. Součástí areálu je hřiště a rozsáhlý pozemek.

Areál pro své týmovky v minulosti využil VLK URSUS nebo pracovní skupina metodické skupiny NJ pro novou stezku Vlčat a Světlušek

Nejlépe se k nám dostanete autobusem MHD číslo 12/22 z Hlavního nádraží/Terminálu HD (směr Tesco Březhrad)

Adresa: Na Rybárně 1427, Hradec Králové 2, 500 02